Á, ezek a papillómák: mik azok, hogyan alakulnak ki, hogyan lehet eltávolítani őket?

Önnek is vannak kisebb-nagyobb bőrkinövések a testén vagy akár az arcán, és ezek csökkentik az önbecsülését? Ezek valószínűleg papillómák, amelyek minden korosztályt érinthetnek. Ebben a cikkben közelebbről megnézzük, hogyan néznek ki a papillómák, hogyan alakulnak ki, és melyek a különböző típusaik.
Mik azok a papillómák?
Apapillómák olyan kis jóindulatú kinövések a bőrön, amelyek a test szinte bármely pontján előfordulhatnak. Ezeknek a daganatoknak a színe, alakja és textúrája általában a HPV-vírus adott típusától függően változik.
Általában nem okoznak problémátaz embereknek , de problémát jelentenek, ha olyan érzékeny területeken találhatók, amelyek állandóan érintkeznek a ruházattal. Egyes papillómák laposak és simák, míg mások jobban kiállhatnak. A színük a halványsárgától a barnán át a sötétvörösig terjedhet. Bár nem jelent komoly egészségügyi problémát,esztétikai hibát jelent .
Hogyan néznek ki a papillómák: többféle típus létezik.
Apapillómák a bőr felső részén alakulnak ki, és az emberek hajlamosak összetéveszteni őket a szemölcsökkel. Méretük 1 mm és 2 cm között mozog. Egyesek feltűnésmentesebbek, és az ember talán nem is tud róluk, mások viszont kellemetlenséget okozhatnak.
A papillómák típusai:
- lapos – bőrszínűek, sima felületűek, és kissé kiemelkednek a bőr fölé
- hegyes – általában a nemi szerveken alakulnak ki (genitális szemölcsökként ismertek).
- fonalasak – hosszúkásak és vékony száron lógnak.
- szemölcsösek – leginkább a szemölcsökhöz hasonlítanak, 1-2 mm-rel a bőrfelszín fölé nyúlnak.
- emlőpapillómák – az emlőmirigyekben alakulnak ki, diagnosztizálásukhoz ultrahangot használnak.
Hogyan lehet megkülönböztetni a papillómát a szemölcsöktől?
Aszemölcsök főként a lábon, a kézen, a könyökön vagy az arcon, apapillómákpedig anyakon, a nemi szerveken, a torokban, a mellkason, a háton vagy a hónaljban fordulnak elő . Apapillómáknak, a szemölcsökkel ellentétben, nincsenek határozott széleik, és nem simák.
Hogyan alakulnak ki a papillómák?
Apapillómákata HPV (humán papillomavírus) fertőzés okozza. Könnyen terjed afertőzött személy bőrével való közvetlen érintkezés, illetve közös használatú törölköző vagy tornamatrac révén. Óvatosan kell eljárni a védekezés nélküli nemi élet során is.
Szinte mindenki HPV-vel fertőzött, de kevesen kapják el. Az immunitás általában megbirkózik vele, de nem mindenkinél. Ha avírus a bőrbe kerül, a bőrsejtek gyors növekedését okozhatja, amipapillómák kialakulásához vezet.
Hogyan állapíthatja meg, hogy a szervezete fogékony-e a papillómákra?
- legyengült az immunitása
- anyagcsere-betegsége van
- hajlamos a promiszkuitásra
- szexuális úton terjedő betegségben szenvedett vagy szenved jelenleg is
- tartós stresszben szenved
- krónikus endokrin betegségben vagy emésztőrendszeri problémákban szenved
Természetes gyógymódot keres a papillómákra? Próbálja ki ezt az olajtriót
Az internetenrengeteg tanácsottalálsz arra vonatkozóan,hogyan szabadulhatsz meg a papillómáktól. A beszélgetésekben résztvevők azt javasolják, hogy a papillómát hajszállal vagy vékony cérnával kötözzük össze, és fecskefűvel vagy almaecettel kenjük be. Egy orvos inkább sebészi eltávolítást vagy folyékony nitrogént javasolna.
Figyelmeztetés: ha a kinövések fájdalmasak, vérzik, vagy megváltoztatták a színüket, méretüket vagy alakjukat, kerülje az otthoni recepteket, kárt tehet magában. Ilyen esetben bőrgyógyász segít a legtöbbet.
Sokan atermészetes olajok – teafa, fokhagymaolaj és nimbuszolaj –trióját ishatékonynak találták. Ezek a bőrproblémáktop segítői . A bőrkinövések mellett pattanások, szemölcsök, korpásodás, pikkelysömör és afták esetén is hasznosak lesznek az otthoni természetes gyógyszerszekrényedben.