Szemölcsök gyermekeknél: hogyan ismerjük fel és kezeljük őket?

Tudta, hogy a szemölcsök gyakori probléma, amellyel minden korosztályú gyermek találkozhat? Bár többnyire ártalmatlanok, mégis elég sok kellemetlenséget okozhatnak. Az Ön kisgyermeke kihajtott néhány pattanást a bőrén, és azon tűnődik, hogy szemölcsről vagy valami másról van-e szó? Ebben a cikkben eláruljuk, hogyan lehet őket azonosítani és kezelni.
Mik azok a szemölcsök?
Aszemölcsök apró, kemény és durva dudorok a bőrön, és sok gyermek nem tudja elkerülni őket. A test bármelyik területét érinthetik, és általában hússzínűek vagy barnák.
Gyakran azapró fekete pöttyökrőllehet felismerni őket – ezek a vérerek, amelyek életben tartják a szemölcsöt .
Különösen fogékonyak atalp , és különösen a körmök körüli bőr, az arc vagy a térd. A legtöbb szemölcs nem fáj, de ha a talpon fordulnak elő, akkor járás közben fájdalmat és kellemetlenséget okoznak.
Milyen típusú szemölcsöket ismerünk?
A szemölcsök típusai közé tartoznak:
Közönséges szemölcsök: apró, kemény, karfiolfejre emlékeztető csomók. Általában az ujjakon, tenyéren, térden és könyökön, illetve vágások és horzsolások helyén találhatók.
Lapos szemölcsök: körülbelül gombostűfej nagyságúak, simábbak, mint a többi szemölcs típus, és a legtöbb gyermeknél az arcon alakulnak ki, de bárhol nőhetnek, akár csoportosan is.
Talpi szemölcsök: a talponjelennek meg, nagyon kellemetlenek, és a gyermek úgy érezheti, mintha egy kis kövön járna. Általában lapos felületűek, mivel járás közben nyomást gyakorolnak rájuk, és befelé nőnek. A szülők gyakran összetévesztik őket a bőrkeményedéssel. Néha összetévesztik őket a bőrkeményedésekkel.
Mi okozza a szemölcsöket a gyermekeknél?
Aszemölcsöket a humán papillomavírus (HPV) családba tartozóvírussal való fertőzés okozza. A HPV-nek számos típusa létezik, amelyek a test különböző részein telepednek meg. Általában óvakodni kell a szoros fizikai érintkezéstől egy személlyel vagy egy potenciálisan fertőzött tárggyal, például törölközővel, fürdőszobaszőnyeggel vagy zuhanyzó padlójával.
Sok gyermek rossz szokása, hogy rágja a körmét – ekkor olyan seb keletkezik, amelybe behatol a HPV, és a kezén lévő szemölcs eltűnik. Egy apró vágás vagy karcolás bármely bőrfelületet kitehet a szemölcs kialakulásának kockázatának. Emellett a dörzsöléssel a szemölcsök a test más részeire is átterjedhetnek.
Bizonyára kíváncsi, hogy meddig tart a lappangási idő. Ez gyermekenként változik. A szemölcsök nagyon lassan nőhetnek, és hetekig vagy hónapokig is eltarthat, amíg a gyermek ki van téve a vírusnak.
Gyermekek, szemölcsök és kezelés
Aszemölcsök gyakran maguktól elmúlnak, de ez több hónapig vagy akár évekig is eltarthat.Az orvos eltávolíthatja a szemölcsöt, ha az fájdalmas, kellemetlenség miatt zavarja a tevékenységeket, vagy ha az illető azt szeretné, hogy eltávolítsák.
Azorvosi rendelőben történő kezelés esetén aszemölcsök gyorsabban eltűnhetnek, de ez több látogatást is igénybe vehet. Ha otthon, vény nélkül kapható szerekkel kezelik, az eltávolítás sokkal tovább tarthat. Néha hetekig vagy hónapokig is eltarthat, amíg eredményt látunk. Végül azonbana szemölcsnek le kell esnie az egészséges bőrről.
Ami a szemölcs elleni gyógyszereket illeti, ezek erős vegyi anyagokat tartalmaznak, és óvatosan kell használni őket, mivel az egészséges bőrt is károsíthatják. Aszemölcsök gyorsabb kezelésének elősegítése érdekében gyermekeinél próbálja ki aBellmedi természetes ORGANIC olajokat. Több száz elégedett vásárlónkvéleménye mindent elmond.
Hogyan segíthetnek a szülők a gyermekeknek otthon?
Akár agyermeke lábán , akár más testrészén lévő szemölcsökkel küzd ,van egy útmutató, amely felgyorsíthatja a kezelést. Íme, hogyan kell csinálni:
- Áztassa a szemölcsöt meleg vízben legalább 10 percig.
- A gyógyszer alkalmazása előtt távolítsa el az elhalt bőrt a szemölcs felszínéről egy eldobható reszelő segítségével. Vigyázzon, hogy ne sértse meg a szemölcs körüli egészséges bőrt.
- Vigye fel a gyógyszert (vény nélkül kapható vagy vényköteles) a szemölcsre. A gyógyszer alkalmazása közben tartsa a területet fedett helyen.
- A szemölcs megérintése után alaposan mossa és fertőtlenítse kezét.
Tanácsok, amelyeket gyermekének követnie kell
Kerülnie kell a dörzsölést és a vakarózást, mivel ez a vírust a test egy másik részére is átterjesztheti, vagy a szemölcs elfertőződését okozhatja. Használjanak saját törülközőt is. Olyan helyen tartsák, ahol nem keveredik össze a többi családtag törölközőjével.
Akár iskolába, akár óvodába jár a gyermek, mondja meg neki, hogy ne ossza meg a törölközőt más gyerekekkel, valamint a zoknit, papucsot vagy tornacipőt. Ezenkívül tanítsa meg őket a rendszeres kézmosásra. Sérülés vagy karcolás esetén fertőtlenítse a sebet.
Bátorítsa a gyermekeket, hogy nyilvános uszodák, fürdőmedencék vagy öltözők látogatásakor viseljenek szandált vagy szandált.
Amikor biztos, hogy ne habozzanak orvoshoz fordulni:
Ha szemölcs vagy a bőr körül van:
- Fájdalmas,
- piros,
- vérzik,
- duzzadt,
- gennyes.
Természetes segítők a szemölcsök ellen
Manapság, amikor egyre többen próbálnak természetes megoldásokat találni a különböző egészségügyi problémákra, a természetes segítők, például abioolajok a megfelelő választás.
Ajánlásaink közül animba, a fokhagyma, a ricinus vagy a teafaolaj semmiképpenne hiányozzon az otthoni gyógyszerszekrényből . Mindegyikük bio minőségben természetesen megtalálható kínálatunkban.
Ezeknek a természetes olajoknak az előnye , hogykíméletesek a bőrhöz és támogatják a természetes gyógyulási folyamatot. Amikor ezeket az olajokat a szemölcsök kezelésének támogatására használjuk , fontos megjegyezni, hogy minden szervezet másképp reagálhat. Ezért tanácsos konzultálni szakemberrel vagy bőrgyógyásszal, mielőtt bármilyen természetes kezelést alkalmaznánk, hogy elkerüljük az esetleges allergiás reakciókat vagy szövődményeket.